Dom to kluczowa kwestia dla każdego z nas. Stanowi naszą oazę i ochronę przed otaczającym światem. To miejsce, w którym możemy wypocząć, pracować i oddawać się ulubionym zajęciom. Jeśli para mieszka sama, nie ma jeszcze dzieci, wtedy aranżacja pomieszczeń dopasowana jest jedynie do ich potrzeb.

Mieszkanie dla rodziny – to powinieneś wiedzieć

Gdy zaś na świat przychodzi maluszek cale otoczenie należy diametralnie zmienić i dostosować do potrzeb całej rodziny, głównie dla dziecka. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z wcześniejszych rozwiązań. Czasem wystarczy ich drobna modyfikacja.

Jaki dom będzie więc przyjazny dla całej rodziny?

Przede wszystkim taki, który będzie multifunkcyjny. W takim domu muszą znaleźć się miejsca azylu każdego z domowników. Na pierwszy plan zawsze wysuwa się pokój dziecięcy. To o nim myślimy w pierwszej kolejności. Pomieszczenie zaplanowane na pokój dla dziecka musi być jasne. Warto pomalować ściany na słoneczne kolory. Można również mieszać różne style i faktury. Osiągniemy przy tym efekt sprzyjający rozwojowi malucha. Na ścianach warto zawiesić wypukłe obrazki i ponaklejać naklejki.

Przestrzeń zrobi się wesoła. Wybierając mebelki trzeba pamiętać, by były bezpieczne. Wszelkie ostre krawędzie będą niebezpieczne i należy odpowiednio je zabezpieczyć. Warto również oddzielić część pokoju przeznaczoną do zabawy i do snu. Zabawki powinny być ułożone w pewnej odległości od łóżeczka, by nie rozpraszały malucha. Na podłodze można położyć mięciutki dywan, ale uwaga trzeba kilka razy dziennie go odkurzać i często prać, by nie wywoływać u malucha alergii. Po tym przychodzi czas na weryfikację pozostałej części domu. Zabezpieczamy wszelkie ostre krawędzie. Warto również wyznaczyć własne granice. Pokój dzienny służyć ma całej rodzinie, ale już sypialnia rodziców, to ich azyl, gdzie zabawki dziecięce nie powinny się znajdować.

Więcej wpisów dotyczących wystroju i aranżacji wnętrz, znajdziesz w serwisie https://www.bedroom.pl/.

Podsumowanie – dom dla całej rodziny

Jeśli lubimy ciężkie kolory na ścianach możemy je pozostawić, ale też warto przemalować część pomieszczeń na jasne, stonowane kolory, które będą stymulowały rozwój dziecka. Pamiętając o tych kilku wskazówkach wymarzony domek będzie wygodny dla całej rodziny i każdy znajdzie w niej swój własny kąt.