Budowa czy remont to duże przedsięwzięcie dlatego jeśli chcemy żeby wszystko poszło dobrze to przy wyborze ekipy, która podejmie się prac warto zwrócić uwagę na kilka czynników.

1. Zdobądź potrzebne informacje – chodzi tu zarówno o informacje na temat samej ekipy (warto znaleźć opinie w internecie, sprawdzić czy firma działa legalnie i tak dalej), jak również na temat materiałów oraz technik budowlanych. Zorientowanie się w tym zakresie sprawi, że łatwiej unikniesz potencjalnych naciągaczy.

2. Poproś o wycenę – skontaktuj się z kilkoma firmami i poproś o wycenę kosztów zaplanowanych prac. Dzięki temu będziesz mógł zorientować się w kwestiach finansowych i porównać stawki proponowane przez konkretnych fachowców.

3. Poproś o certyfikaty – zawsze warto zapytać fachowców o ich referencje oraz dotychczasowe doświadczenie. Oczywiście nie jest to gwarantem rzetelności danej firmy jednak gdy widzimy, że ekipa zbywa nas w tej kwestii to może do stanowić zapowiedź dalszych problemów w komunikacji i współpracy.

4. Podpisanie umowy – zatrudniając budowlańców koniecznie podpisz umowę, w której zawarty będzie zakres prac, kosztorys, terminy, wynagrodzenie, konsekwencje za ewentualne niewywiązanie się z umowy i tak dalej. Nie decyduj się na zatrudnienie ekipy bez umowy ponieważ nie masz wtedy żadnej gwarancji co do tego, jak będą przebiegały prace.

5. Nie płać z góry – lepiej odrzuć od razu firmy, które wymagają zapłaty całej sumy z góry. Najprawdopodobniej jest to zwykłe oszustwo.

Gdy już wybierzesz swoją ekipę remontową to pamiętaj o tym, by systematycznie kontrolować przebieg prac i zwracać uwagę na konieczność ewentualnych poprawek.

Sprawdź też, co się dzieje na rynku najmu, klikając https://www.niezalezny.pl/rynek-najmu-wielkie-zmiany/.