Bardzo możliwe, że podobnie jak wielu innych Polaków zachwyciłeś się już subtelnością, przejrzystością i jednoczesną nowoczesnością stylu skandynawskiego. Nie bez powodu już w tym momencie ma on wielu zwolenników w naszym kraju. Projekt kuchni oparty na skandynawskiej stylistyce jest w stanie niemalże zawsze cię zachwycić. A jesteś w stanie sam go wykonać, by potem móc go już zrealizować i po niedługim czasie cieszyć się perfekcyjnym wyglądem nowej aranżacji kuchni.

W tej aranżacji sporą rolę odegrają na pewno kolory. W przypadku stylu skandynawskiego muszą to być kolory względnie naturalne i neutralne, które będą płynnie między siebie przechodzić, dając totalnie niewymuszony efekt wizualny. Każdy zastosowany przez ciebie odcień powinien być jak gdyby rozjaśniony niewielką domieszką bieli. Tych idealnych barw szukaj więc głównie w paletach beżów i brązów. Kieruj uwagę na stronę z jaśniejszymi odcieniami, takimi jak chociażby klasyczne ecru bądź ivory. Dobrym wyborem zazwyczaj są również pastele. Co prawda z nimi trzeba już umieć się obchodzić, ale jeśli połączysz je z klasyczną neutralną bielą, raczej nie powinieneś popełnić żadnej gafy. Pamiętaj jeszcze o tym, że w przypadku stosowania tych barwa na ścianach zawsze muszą być one matowe. Błysk jest wskazany wyłącznie w meblach i dodatkach. Ściany powinny pozostać płaskie i jednolite, by utworzyły one neutralne i niewyróżniające się przesadnie tło dla pozostałych elementów wnętrza.

Jak sam więc widzisz to całe tło – ściany, podłogi i większe gabarytowo sprzęty oraz meble – powinny zostać utrzymane w jasnej i neutralnej kolorystyce. Nieco bardziej możesz zaszaleć z pozostałymi elementami, dzięki którym aranżacja kuchni zostanie delikatnie ożywiona i urozmaicona. Styl skandynawski nie musi być przecież nudny. Ma być prosty, neutralny i naturalny, ale nikt nie powiedział, że nie powinno się go zdobić żadnymi bardziej efektownymi i dekoracyjnymi elementami. Wręcz przeciwnie! Na takim jasnym tle cudownie zaprezentują się mocne dodatki w kolorze czarnym bądź ciemnoszarym. Rewelacyjnym akcentem urozmaicającym skandynawskie wnętrza są też po prostu żywe kwiaty. Im więcej roślinności zagości w twojej kuchni, tym lepiej, bo jednak to klasyczne rośliny bądź zioła umieszczane w doniczkach potrafią najcudowniej udekorować każde pomieszczenie. Dzięki nim aranżacja kuchni stanie się bardziej żywa, wesoła i przytulniejsza. To wszystko sprawi, że jeszcze bardziej przypadnie ci ona do gustu.