Egzotyka, kto nie marzył o tym żeby znaleźć się na tropikalnej plaży, przy przezroczystej tafli morza spoczywającego pod powierzchnią bezchmurnego nieba? A może jeszcze lepiej i wybrać się na zamorską podróż. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, możesz stworzyć sobie własne tropiki w domu. Styl egzotyczny jest teraz trendy. Radosna feeria barw jest tym, co umożliwi Tobie dokonanie zmian tropikalnych we własnej przestrzeni domowej. Dodaj do tego odważne desenie z roślinami oraz egzotyczne wykończenie drewnem. Meble możesz udekorować na melanż z owoców a poduszki możesz oblec w złoto lub w kolory z dodatkiem złota. Wszystko to upiększysz jeszcze kolorami dojrzałej pomarańczy i w ten sposób Twój pokój domowy stanie się pięknym tropikiem, przypominającym niezbadane tropiki.

Wyobraź sobie następującą aranżację. Melanż utrzymany w szarości na ścianach. Obok zasłony kolorowe utrzymane w stylu melanżu, zrobione z kolorytem różu, pomarańczy, szarości i niebieskiego. Na stoliku przy kanapie stoi lampa z melanżowo fioletowym abażurem. Na podłodze z paneli w kolorze pomarańczowo żółtym – nie wyróżniającym się, leży kremowy dywan, a na nim stoi kanapa. Kanapa jest cała biała ale z dodatkami. Składają się a nie wzory różnych kwiatów: zielone trawy, czerwono-białe kwiaty oraz fioletowo-czarne elementy, nadają temu miejscu wyrazistości. Na szare ściany dodaj trzy lusterka każde różnej wielkości, dobierz takie ramy aby lusterka wydawały się mniejsze, może brudno-białe z dodatkiem żółci i brązu. Na krzesło wybierz jakiś nieoczywisty materiał i kolor, utrzymany w tonacji kwiatów z kanapy np. mieszanka różu i fioletu. Brzmi kusząco? To właśnie możesz stworzyć w swoim domu jako tropikalną krainę do odkrywania.

Dobrą dekoracją dla każdego wnętrza, która dodałaby nieco egzotyki do pomieszczenia, jest obraz, dużych rozmiarów. Zawierałby wielkie liście, w odcieniach zieleni, dopełniając miejsce stworzone dla roślin w Twoim domu. A kwiatki przy tym obrazie dobrze by było umieścić w donicy o złotym kolorze lub z dodatkiem złotego koloru. Półka na kwiatki przecież nie musi być toporna, może być szklana. Nie zasłoni wtedy obrazu, a sprawi wrażenie połączenia roślin z płótnem. Rośliny te mogą kwitnąć np. na różowo, fioletowo, najlepiej tak aby kolor pasował do mebli.

Jeżeli wolisz stonowaną egzotykę to dobrym rozwiązaniem jest położenie dywanu w kolorach egzotycznych. Nie musi on zawierać wzorów roślinnych. Kolor załatwi całość. Wybierz np. szablony geometryczne w czerwieni, bieli, niebieskim, zielonym, pomarańczowym, żółtym, jako taki miszmasz. Kolory mogą być połączone dowolnie, nie muszą nawet do siebie pasować. To ożywi trochę całe pomieszczenie.