Mikrocement jako powłoka dekoracyjna często jest porównywany do betonu woskowanego. Materiał ten powstaje poprzez zmieszanie podstawowych składników betonu, takich jak spoiwo cementowe, żywica syntetyczna, unikalne kruszywa, dodatki katalityczne i pigmenty nieorganiczne.

Czym wyróżnia się mikrocement?

Oprócz niezaprzeczalnej walorów estetycznych jest to materiał, który daje wiele możliwości wykorzystania dzięki swoim licznym zaletom, takim jak wytrzymałość, cienkość powłoki, lekkość i jednorodność.  Mikrocement, który czasami jest też określany jako mikrobeton, może być stosowany na wielu różnych powierzchniach, takich jak ściany, sufity i podłogi, ale także na meblach i blatach.

Dzięki możliwościom adaptacji i przyczepności do każdego rodzaju podłoża mikrocement jest stosowany głównie w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych. Co więcej, stosuje się go nie tylko na podłogi, ale także na ściany, schody, elewacje itp.

Mikrocement jest również coraz bardziej popularny ze względu na swoje walory estetyczne, a jego zastosowanie jest obecnie powszechne w architekturze wnętrz budynków mieszkalnych, administracyjnych czy komercyjnych. W tej dziedzinie mikrocement konkuruje z betonem polerowanym, który pozostaje preferowaną powłoką w sektorze posadzek przemysłowych (fabryki, budynki przemysłowe itp.).

Unikalne zalety mikrocementu

Do głównych zalet mikrocementu jako materiału budowlanego można zaliczyć takie właściwości, jak:

  • powłoka ciągła, która nie wymaga żadnego rodzaju łączenia,
  • znakomita przyczepność do wielu różnych powierzchni bazowych,
  • jest bardzo lekki, gdyż jest cienki (między 2 mm a 3 mm),
  • przystępna cena – sprawdź na www.robocizna.pl.

Ponadto mikrocement charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną, wytrzymuje ścierające zmiany ruchu drogowego i warunków atmosferycznych, jest wodoodporny, ognioodporny i aseptyczny. Mikrocement posiada również ten atut, że dzięki prostej konserwacji można utrzymać przez długi czas jego błyszczące wykończenie.

Po umieszczeniu mikrocementu na dowolnej powierzchni, ma on zdolność do wytrzymania silnych uderzeń ciężkich elementów. Rysy i otarcia również pozostają niezauważone. Poza tym ciągły ruch i codzienne użytkowanie nie odbijają się na jakości jego struktury, a rozlanie inwazyjnych chemikaliów, które spustoszyłyby inne nawierzchnie, w ogóle nie wpływa na jakość powierzchni mikrocementu.

Chociaż częstym problemem przy projektowaniu przestrzeni zewnętrznej jest wpływ niekorzystnej pogody lub burz, jest to obawa, która nie dotyczy mikrocementu, który wydaje się pod tym względem być niezniszczalny. W odejściu od paradygmatu projektowania przestrzeni wielu architektów widzi w tym materiale przyszłość. Z tego powodu, że mikrocement do idealnego ułożenia wymaga ludzkiej ręki oraz ze względu na paletę kolorów, które można zastosować, każde wykończenie jest ekskluzywne, a każda podłoga niepowtarzalna i nie do odtworzenia.

Stosując mikrocement, nie tylko respektujemy minimalistyczne trendy, które są obecnie uznawane w nowoczesnej architekturze, ale także unikamy kopiowania i powtarzania, co czyni powierzchnię z mikrocementu jeszcze bardziej wyrafinowaną i subtelną.