Jeżeli w swojej sypialni dalej trzymasz stary, zniszczony i totalnie niewygodny materac, nie ma takiej opcji, abyś mógł porządnie się na nim wyspać. Nie tylko materac ma jednak znaczenie.

Chroń swój materac!

Trzeba go przecież chronić przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby go uszkodzić, a tę funkcję spełniają wyłącznie pokrowce. Wbrew pozorom nowoczesne pokrowce nie odpowiadają jednak tylko za zabezpieczanie powierzchni do spania. Mogą one nawet zmieniać właściwości materaców i tym samym poprawiać ich jakość. Jeżeli więc póki co nie stać cię na inwestycję w nowy i lepszy materac, pomyśl przynajmniej o tym, by dopasować do swojego starego produktu jakiś specjalistyczny pokrowiec.

Więcej wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaopiekować się domem lub mieszkaniem znajdziesz w serwisie decore.pl.

Jaki pokrowiec wybrać na materac?

Najlepsze pokrowce mogą w wyraźny sposób ulepszać materace i zapewniać im totalnie inne, nowe właściwości. A niemalże do każdego materaca do spania jesteś w stanie dobrać przynajmniej kilka różnych pokrowców. Na pewno powinny być one przyjemne w dotyku.

Jeżeli szukasz ich w sklepach, koniecznie przyjrzyj się z bliska ich tkaninie i po prostu ją dotknij, aby przekonać się, jaką ma ona strukturę. Jako że pokrowiec przykryje materac do spania i koniec końców odpowie za ogólne cechy przestrzeni do snu, musi wykazać się on również właściwościami bakteriobójczymi oraz grzybobójczymi. Najlepsze tkaniny świetnie radzą sobie również z odpieraniem ataków innych drobnoustrojów. Hamują rozwój roztoczy i zapobiegają odkładaniu się nadmiernej ilości kurzu czy innych zanieczyszczeń.

Mogą też absorbować nadmiar wilgoci przy jednoczesnym zapewnianiu optymalnej cyrkulacji powietrza. Takie pokrowce nie będą kosztować kilkudziesięciu złotych, ale pamiętaj, że jeśli kupisz któryś z nich, dokonasz naprawdę dobrej inwestycji.

Podsumowanie artykułu o wyborze pokrowca na materac

Tak jak i teraz tworzy się naprawdę niezwykle nowoczesne materace do spania, tak i pokrowcom producenci zaczęli nadawać różne ciekawe właściwości. Czasami nasączają je różnymi olejkami eterycznymi, które ułatwiają zasypianie. Warte uwagi są chociażby pokrowce pachnące lawendą. Na pewno umilą ci one wypoczynek.