Głównym problemem małych mieszkań jest niewielka powierzchnia, na której możemy umieścić meble z tego powodu przechowywanie różnorodnych rzeczy często stanowi nie lada wyzwanie problematyczne. Jednak nawet najmniejsza przestrzeń jeśli jest odpowiednio, racjonalnie i dobrze zagospodarowana to może stać się przyjemna i funkcjonalna. Żeby tak się stało konieczny jest dobór odpowiednich mebli.

Czym powinny charakteryzować się meble do małego mieszkania?

  1. Prostota form – na małych przestrzeniach zdecydowanie warto wybierać meble o prostych formach, które nie przytłoczą i tak już przecież niewielkiego wnętrza. Małe wnętrza muszą być jak najbardziej funkcjonalne – tak twierdzą również eksperci z portalu www.fundament.pl.
  2. Odpowiednim wymiarem – oczywiście w małym mieszkaniu możemy sobie pozwolić jedynie na meble dopasowane do dostępnej powierzchni. Dobrze mogą się sprawdzić także meble robione na zamówienie, na wymiar.
  3. Wielofunkcyjność – wybierając meble do niewielkiego mieszkania postaw na modele, które cechuje wielofunkcyjność. Zdecyduj się na przykład na sofę z możliwością przechowywania w niej pościeli. Kupując stół przemyśl rozkładane modele. Zastanów się też czy lustro w łazience nie może pełnić również funkcje szafki i tak dalej.
  4. Przemyślane rozwiązania – wybieraj meble, które będą nie tylko estetyczne i piękne wizualnie ale również funkcjonalne. Szafki bez uchwytów mogą oszczędzić nieco przestrzeni natomiast szafa z drzwiami przesuwnymi (zamiast otwieranymi klasycznie) będzie zdecydowanie łatwiejsza do ustawienia.

Wystarczy dobrze przemyśleć wystrój wnętrza i nawet małe mieszkanie może stać się bardzo funkcjonalne i spełniające wszystkie potrzeby swoich domowników.