Urządzasz swoje pierwsze mieszkanie? Sprawdź najpopularniejsze style wnętrzarskie!

Styl industrialny

W nowoczesnych wnętrzach styl industrialny łączy różne materiały i faktury. W tym stylu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Najczęściej wykorzystuje się tu metalowe meble oraz dodatki, które nadają wnętrzu loftowego charakteru. Ściany są często ozdobione grafikami lub fotografiami w ramkach.

Styl skandynawski

Skandynawski styl to przede wszystkim prostota i minimalizm. W tym stylu panuje jasna kolorystyka, a meble są lekkie i funkcjonalne. Wnętrza urządzone w tym stylu są przestronne i pełne światła. Dodatki stanowią tutaj ważny element dekoracyjny – najczęściej są to miękkie tkaniny i naturalne materiały, np. bawełna czy len.

Styl rustykalny

Rustykalny styl to prostota i łączenie tradycyjnych elementów wnętrzarskich z nowoczesnymi rozwiązaniami. W tym stylu meble są często wykonane z drewna i mają naturalny wygląd. Ściany są ozdobione tapetami lub farbami o ciepłych kolorach. Dodatki stanowią tutaj ważny element dekoracyjny – najczęściej są to miękkie tkaniny i naturalne materiały.

Tutaj więcej informacji o stylu rustykalnym we wnętrzach.

Styl minimalistyczny

Minimalizm to styl, w którym liczy się przede wszystkim funkcjonalność i prostota. Wnętrza urządzone w tym stylu są raczej ascetyczne, ale jednocześnie eleganckie. Najważniejsze jest tutaj dobre oświetlenie i przestronność. Meble są proste i lekkie, a dodatki stanowią tutaj minimalny element dekoracyjny.

Styl boho

Boho to styl inspirowany podróżami i eklektycznym stylem życia. W tym stylu liczy się przede wszystkim swoboda i nieszablonowość. Wnętrza urządzone w stylu boho są często ozdobione egzotycznymi dodatkami, np. łapaczami snów. Ściany są często ozdobione tapetami lub grafikami.